MENDERES’TE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI SEFERBERLİK

MENDERES’TE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI SEFERBERLİK


MENDERES’TE SEL VE TAŞKINLARA KARŞI SEFERBERLİK

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Menderes belediyesi ilçenin farklı mahallerinde sel ve taşkınlara karşı kapsamlı çalışmalarına devam ediyor. Bunla beraber ilçenin toplam 7 mahallesinde menfez ve menfez üstü asfalt çalışmaları sona erdi.
-7 mahalleye menfez ve 14 bin metrekare menfez üstü asfalt
Çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Menderes Belediyesi Başkan vekili Erkan Özkan, “bu çalışma kapsamında toplam 7 mahalleye menfez ve 14 bin metrekare menfez üstü asfalt çalışması menderes belediyesi ekipleri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile ortak yapıldı . Başkan vekili Özkan sözlerine şöyle devam etti; Menderesimizin her noktasında sel ve taşkınlara karşı olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tek amacımız vatandaşımızın rahat bir kış geçirmesini sağlamak”. Son olarak, bu kapsamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer olmak üzere, emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum.” ifadelerinde bulundu.
Kış aylarının yaklaşması ile birlikte; vatandaşlar tarafından fen işleri müdürlüğüne iletilen istekler doğrultusunda, Kuyucak, Çatalca, Dereköy, Barbaros, Görece, Çakaltepe, Yeniköy mahallerinde menfez ve menfez üstü asfalt çalışmaları tamamlandı. Belediye ekiplerimiz ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürütülen çalışmada toplam 14 bin metrekare menfez üstü asfalt serimi yapıldı. Bu doğrultuda; Kuyucak mahallesi menfez ve menfez üstü bin beşyüz metrekare asfalt, Çatalca mahallesi menfez ve menfez üstü iki bin metrekare asfalt, Dereköy mahallesi menfez ve menfez üstü üç bin metrekare asfalt, Barbaros mahallesi menfez ve menfez üstü bin beşyüz metrekare asfalt, Görece mahallesi menfez ve menfez üstü üç bin metrekare asfalt, Çakaltepe mahallesi menfez ve menfez üstü beşyüz metrekare asfalt, Yeniköy mahallesi menfez ve menfez üstü beşyüz metrekare asfalt serimi tamamlandı.

Resimler


Paylaş