Menderes’te Engelli Çocuklar Mutfağa Giriyor

Menderes’te Engelli Çocuklar Mutfağa Giriyor

Menderes’te Engelli Çocuklar Mutfağa Giriyor
Menderes Belediyesi tarafından engelliler haftası kapsamında çocuklara yönelik etkinlik gerçekleştirilecek.
Engelliler Haftası kapsamında Menderes Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından engelli çocuklara yönelik etkinlik gerçekleştirilecek. İlçede yer alan özel eğitim kurumlarında eğitim gören çocukların katılacağı mutfak atölyesi etkinliği gün boyu sürecek.
Minik şefler
Sunis Otel’de yapılacak etkinlikte öğrenciler ilk olarak minik şefler atölyesine katılarak usta şeflerle birlikte hamur işi yiyecekler yapacak. Ardından sinema gösteriminin yapılacağı etkinlik minik şeflerin yaptığı ürünlerin ikram edilmesi ve sertifika töreniyle son bulacak.
Her zaman yanlarındayız
Engelsiz bir Menderes için çalıştıklarını ifade eden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Empati kurarak, sevgi ve emekle aşılmayacak hiçbir engelin olmadığına inanıyoruz. Bu inançla da engelli vatandaşlarımızın sesi olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızı ara vermeden sürdürüyoruz. Yapmış olduğumuz her projede onları da düşünerek hareket ediyoruz. Bir gün değil onların her gün yanlarındayız. Bu kapsamda da ilçemizde ki özel eğitim okullarında eğitim alan engelli çocuklarımız için Özdere’de farklı bir gün planladık. Güzel bir etkinlikle çocuklarımıza unutamayacakları bir gün geçirecekler’ dedi.