Menderes’te Yörük Şöleni Zamanı

Menderes’te Yörük Şöleni Zamanı

 

Menderes Belediyesi tarafından 29 Eylül Pazar günü Menderes Yörük Şöleni düzenlenecek.

 

Menderes Belediyesi’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenleyeceği Menderes Yörük Şöleni 29 Eylül Pazar günü Tekeli meydanında gerçekleşecek. Yörük kültürünün en güzel örneklerinin yer alacağı etkinlik tüm gün sürecek.

 

Yoğun program

 

Yörük göçü kortejiyle başlayacak etkinlikler gelin alma töreniyle devam edecek. 13 halk dansları ekibinin halk oyunları gösterilerini sunacağı şölende sanatçılar Fevzi Önder, Alim Toker ve Neslihan Ören de Türk halk müziği şarkılarıyla şölene renk katacaklar. Keşkek ve pilav ikramının yanı sıra çeşitli ikramların da yapılacağı, yağlık (poşu) hediye edileceği etkinlik renkli görüntülere sahne olacak.

 

Herkes davetli

 

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, yörük kültürüne sahip çıktıklarını belirterek, “ Yörüklük kültürümüzün bir parçası. Menderes’imiz de yörük kültürüne sahip çıkıyor, gelecek nesillere aktarmak için çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Menderes Yörük Şenliğimizi Tekeli mahallemizde gerçekleştireceğiz. Pazar günü gün boyu düzenleyeceğimiz etkinliklerimize tüm halkımız davetlidir” dedi.

 

 

Paylaş