Menderes’te cemevi için ilk adım atıldı

Menderes’te cemevi için ilk adım atıldı

Menderes Belediyesi, Belediye Başkanı Mustafa Kayalar öncülüğünde Barbaros Mahallesi’nde yapılması planlanan cemevi arsasının tapusu alınarak ilk adım atıldı. İşlemlerin tamamlanmasının ardından alan, Alevi Kültür Dernekleri Menderes Şubesi’ne tahsis edilecek.
Barbaros Mahallesi’nde bulunan ve cemevi yapılması planlanan arsa için çalışmalarını hızlandıran Menderes Belediyesi, arsanın tapusunu aldı.
İlçeye yakışan bir cemevi olacak
İlçede yaşayan herkese hizmet götürmek için çalıştıklarını belirten Mustafa Kayalar, “Alevi inancının ortak çatısı olan ve Barbaros Mahallemiz’de cemevi yapılması planlanan arsasının tapusunu aldık. Şubat ayında gerçekleşecek olağan meclis toplantımızda da alınacak kararla tahsis Alevi Kültür Derneği’ne yapılacak.” dedi.
İmzalanacak protokol ile alanın tahsisinin Alevi Kültür Dernekleri Menderes Şube’sine tahsis edileceğini ifade eden Kayalar, şunları kaydetti:
“Barbaros Mahallemiz’de belirtilen bölgedeki Belediye Hizmet Tesis alanının plan tadilatlarını tamamladıktan sonra alanı derneğe tahsis edeceğiz. Tahsis işlemlerinin tamamlanmasının ardından hem bağışlarla hem de belediyemizin desteğiyle ilçemize yakışan cemevini Menderes’imize kazandırmış olacağız.”
Cemevinin arsa tahsisi meclisten oy çokluğu ile geçmişti
Yapılması planlanan cemevi ile ilgili 2021 Mayıs ayı ilk meclisinde, Belediye Başkanı Mustafa Kayalar tahsis için meclise başkanlık önergesi vermiş, önerge Cumhur İttifakı meclis üyelerinin ret oylarına karşı oy çokluğu ile kabul edilmişti.

Resimler


Paylaş