Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü

Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü

Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü

Futbol, basketbol, voleybol, jimnastik, masa tenisi ve aerobik-pilates branşlarında her yaştan Menderesli’ye hizmet veren Menderes Belediyesi Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü’nün uzman eğitmenler refakatindeki dersleri yılın 12 ayında devam ediyor.

Dönemsel olarak açılan yaz ve kış spor okullarında her dönem ortalama 700 sporcu çalışmalarını Menderes Belediyesi çatısı altında sürdürüyor. Gümüldür Çok Amaçlı Salonu, Görece Çok Amaçlı Salonu, Özdere Çok Amaçlı Salonu, 19 Mayıs Stadı ve Gençlik Parkı Spor Merkezi çalışmalara genç yaşlı her meslekten Menderesli vatandaş ilgi gösteriyor.

Futbolda bölgenin ve Türkiye’nin çeşitli liglerinde mücadele eden 8 takım bulunuyor. Spor okullarında başarılı olan yetenekli sporculardan pek çoğu yarışmacı takımlarda yer alıyor. 2014-2015 Futbol sezonunda U12 grup şampiyonu ve İzmir ikincisi olurken, U14’ler grup şampiyonu, U15 grup ikincisi, U12, U14 ve U15 play off liginde mücadele etti. Öte yandan U19 takımı İzmir Şampiyonu olarak Denizli’de yapılan Türkiye Şampiyonası karşılaşmalarında İzmir’i ve ilçemizi gururla temsil etti.

Her yıl yükselen başarı grafiğiyle çeşitli çevrelerde adından sıkça söz ettiren Menderes Belediyespor Erkek Voleybol Takımı oyuncularının da pek çoğu tıpkı diğer branşlarda olduğu gibi Menderes Belediyesi Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulları’nda yetişen sporculardan oluşuyor. Voleybolda genç erkekler ve yıldız erkekler liginde mücadele eden iki takımımız 2014-2015 sezonunda Yıldız Erkekler İzmir Grup Üçüncüsü olarak Bolu’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda İzmir’i ve ilçemizi başarıyla temsil etti.

2014-2015 sezonunda yıldız erkekler ve küçük erkekler basketbol takımları kuruldukları henüz ilk yılda kendi yaş gruplarındaki 90 takım arasında İzmir sıralamasında yedinci olarak benzeri olmayan bir başarıya imza atmayı başardı.

Menderes Belediyesi Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü’nün adından sıkça söz ettirdiği bir diğer spor branşı olan masa tenisinde de genç erkekler ve büyük erkekler takımları düzenli çalışmalarına uzman antrenörler nezaretinde devam etmektedir.

Haritada yerini görmek ve yol tarifi almak için lütfen tıklayınız.

UNIVERSE

Online Başvuru ve Süreç Yönetimi Sistemi

E-Ödeme Hizmetleri

Menderes Kariyer

CVBank

İmar Durumu

Sadece Bilgi Amaçlı

× WhatsApp İletişim