Gümüldür

Gümüldür

Mis kokulu satsumanın diyarı Gümüldür, maviyle yeşili buluşturan doğası, yedi kilometrelik sahil şeridindeki mavi bayraklı plajları, her bütçeye uygun otelleriyle deniz turizminin hızla gelişen bölgelerinden biridir. İzmir kent merkezine 50, Adnan Menderes Havaalanı’na 35 kilometre uzaklıkta bulunan Gümüldür, ulaşım kolaylığı nedeniyle de deniz tutkunlarının tatil seçenekleri arasında yer alır.

Ekim, kasım aylarında turuncuya bürünen Gümüldür, satsuma cinsi mandalinasıyla il sınırlarını aşan bir üne sahiptir. Ağırlıklı olarak tarım ve hayvancılığa dayalı ekonomisinde önemli yer tutan satsuma, bugün 12 bin dönümlük arazide yetiştirilirken, yılda 40 bin tonu bulan üretimin büyük bir bölümü de ihraç edilmektedir.

Halkın büyük bir kısmının satsuma yetiştiriciliğinden geçimini sağladığı Gümüldür’de özellikle yaz aylarında ekonomiye yön veren bir diğer sektör turizmdir. Yaz sezonunda yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan Gümüldür, konuklarına farklı tatil seçeneklerini bir arada sunar. Mavi bayraklı plajlarında denizin ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz gibi denize ulaşan tatlı su çaylarında balık avlayabilir ya da su sporlarıyla tatilinize ayrı bir renk katabilirsiniz. Yaz aylarında nüfusu 200 binleri bulan Gümüldür, Klaros, Kolophon ve Notion antik kentlerine yakınlığı nedeniyle kültür turizm meraklılarına da davet gönderir.

Gümüldür’e haritada ulaşmak ve yol tarifi almak için lütfen tıklayınız.

UNIVERSE

Online Başvuru ve Süreç Yönetimi Sistemi

E-Ödeme Hizmetleri

Menderes Kariyer

CVBank

İmar Durumu

Sadece Bilgi Amaçlı

× WhatsApp İletişim