Mandi ve Mandila

Mandi ve Mandila

Merhaba,

Menderes’in bereketli topraklarında yetişen tadı ve kokusu dünyaca ünlü Gümüldür Mandalinası’nın maskotu olan biz Mandi ve Mandiladan hepinize kucak dolusu sevgiler. Bizi Menderes Belediyesi’nin 2014’te düzenlediği Gümüldür Mandalina Festivali’nden tanıyorsunuz. Festivale katılanlar hatırlayacaktır, bol bol hatıra fotoğrafı çektirip konserlerde hep birlikte türlü muziplikler yapmış ve çok eğlenmiştik. Festivalden hemen sonra Madrid ve Berlin’e oradan da İstanbul’a uzanan yolculuğumuzda Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından yeni dostlarla bir araya geldik.
Editörler artık bizi Menderes’in sembolleri olan nazar boncuğu, mandalina, Homeros, üzüm, çiçek ve zeybeğin arasında sayıyorlar sağ olsunlar.

Coğrafi İşaret Çalışmaları ve Patent Çalışmaları

Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden konusunda uzman denetçiler tarafından mandalina bahçelerinde teknik ölçümlerin yapılmasını sağladık ve bu çalışmalar sonucunda Belediyemiz tarafından yapılan başvuru sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan Gümüldür mandalinasının coğrafi işaret ve tescil belgesi 18 Ağustos 2020 yılında alınmıştır. Alınan belge Gümüldür’den Selçuk’a kadar olan tüm bölgeyi kapsamaktadır.

Çok sevgiler,

Mandi ve Mandila

UNIVERSE

Online Başvuru ve Süreç Yönetimi Sistemi

E-Ödeme Hizmetleri

Menderes Kariyer

CVBank

İmar Durumu

Sadece Bilgi Amaçlı

× WhatsApp İletişim