Özdere

Özdere

Menderes’in Bakanlar Kurulunca onaylı tek turizm bölgesi olan Özdere, her bütçeye uygun tatil seçenekleriyle yaz aylarının uğrak durakları arasında yer alır. Verimli topraklarında dünyaca ünlü satsuma mandalinasının yetiştiği Özdere’de turuncu renge mavi ve yeşilin bin bir tonu eşlik eder…

En eski yerleşimin 7 bin yıl öncesine değin uzandığı Özdere bölgesi, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Geçmişte Kasura, Dioshieron ve Kesre isimleriyle bilinen bölge, 1960’lı yıllarda Özdere adını almıştır. Günümüzde tatilcilerin gözde merkezlerinden biri olan Özdere, Ahmetbeyli ile birlikte 30 kilometreyi bulan sahil şeridindeki mavi bayraklı plajları, birbirinden güzel koyları, mavinin yeşille bütünleştiği doğası ve iklimiyle görülmeye değer güzelliktedir.

Tatil için Özdere’yi seçenlerdenseniz, farklı seçenekleri bir arada değerlendirmeniz mümkün. Turizmin geçim kaynakları arasında ilk sırayı aldığı bölgede, toplam yatak sayısı 9 bini geçen konaklama seçeneklerinden birini değerlendirebilir ya da kamp ve piknik alanlarında günübirlik tatilin keyfini yaşayabilirsiniz. Yaz aylarında eşsiz kumu, berrak denizi ve tertemiz doğasıyla size gündelik yaşantınızı unutturacak Özdere, Klaros, Kolophon ve Notion’un yanı sıra Adnan Menderes Havaalanı, Selçuk Efes Havaalanı ve Kuşadası’na yakınlığı nedeniyle de bir cazibe merkezidir.

Özdere’ye haritada ulaşmak ve yol tarifi almak için lütfen tıklayınız.

UNIVERSE

Online Başvuru ve Süreç Yönetimi Sistemi

E-Ödeme Hizmetleri

Menderes Kariyer

CVBank

İmar Durumu

Sadece Bilgi Amaçlı

× WhatsApp İletişim